O Reefguard

Reefguard akwarystyka morska szczecin, to firma powstała z pasji. Moja przygoda rozpoczęła się wiele lat temu, jeszcze na studiach ichtiologicznych, kiedy to założyłem hodowlę ryb słodkowodnych, zaopatrującą największe hurtownie w kraju. W tym czasie zdobywałem cenne doświadczenie w hodowli/leczeniu ryb i kontakty w branży. Dzięki wiedzy zdobytej na studiach, ciągłemu samokształceniu, dostępie do baz naukowych, kadry naukowej oraz świetnemu zapleczu technicznemu postanowiłem zbudowaliśmy obiegi hodowlane tym razem dla ryb morskich oraz koralowców.

Obecnie firma Reefguard charakteryzuje pełna kompleksowość usług związanych z akwarystyką morską oraz dziedzinami peryferyjnymi. Począwszy od projektowania n wymiar w pełni zautomatyzowanych akwariów oraz systemów rafowych do ich wykonania, transportu, montażu – uruchomienia wraz z opcją startu zbiornika “bez efektu dojrzewania” na żywej wodzie morskiej, klejenia aranżacji morskiej (aquascaping) oraz wyposażenia w koralowce oraz ryby morskie już godzinę po uruchomieniu akwarium (metoda opracowana przez Reefguard), dodatkowo pełną opcje serwisów i opieki. Firma może pochwalić się autorskimi rozwiązaniami technologicznymi oraz innowacyjnością. Standardem w budowanych przez Reefguard akwariach jest system zautomatyzowanej podmiany wody oraz oparciu całości na sprzęcie najwyższej klasy takich firm jak Royal-Exclusiv, VorTech, Tunze, Aquabee, ATI, Aqua Illumination czy Kessil

Reefguard to również specjalistyczny sklep z akwarystyką morską (internetowy oraz stacjonarny) o łącznym litrażu wszystkich obiegów morskich ponad 5000 litrów w których znaleźć można niemal niezliczone ilości koralowców morskich, ryb i innych bezkręgowców o wręcz bajecznych kolorach z raf całego Świata. W Reefguard.pl często można spotkać również gatunki bardzo rzadkie i unikalne – niedostępne w innych sklepach na terenie całego kraju. Można też złożyć indywidualne zamówienie na każdy gatunek ryb lub koralowców. Ponadto w stałym asortymencie sklepu znaleźć można preparaty oraz sprzęty niemal wszystkich wiodących marek na rynku, między innymi:

GroTech
Red Sea
Royal-Exclusiv
H2Ocean
VorTech
Tropic Marin
Teco
Tunze
JBL
Kent
Aquabee
Salifert
Colombo
ATI
Aquaforest
Aqua Illumination
Kessil
Kelo
Aqua Medic
Newa
Rowa
Preis
Vertex
Eheim
Hydor
Ocean Nutrition
Skimz
Fauna Marin
Microbe-lift
Korallen-Zucht
Blau
GHL
Deltec
Equo
Seachem
AquaEl
Maxspect
Nature’s Ocean
Easy reefs
Polyp Lab
Prodibio
Jebao / Jecod
ReeFlowers
Aquarium Münster
RedStar Fish
Hanna Instruments
APEX
Bakker Magnetics
Flipper
Seneye
Reef Interests
JoesJuice

Ważną kwestią dla firmy jest też ekologia i źródła pozyskiwania zwierząt morskich. Dlatego Reefguard współpracuje tylko i wyłącznie z exporterami/importerami ryb na terenie całego Świata oraz Europy zachodniej posiadającymi certyfikaty z kontrolowanych odłowów ryb za pomocą metod konwencjonalnych – bez użycia cyjanku potasu ani innych środków chemicznych. Jest to na tyle istotna kwestia, że ryby odławiane w sposób chemiczny są zatrute i często zdychają z niewiadomych przyczyn już w akwariach domowych po paru tygodniach od zakupy, drugą i na pewno ważniejszą kwestią jest fakt że podczas odłowów chemicznych które są o wiele łatwiejsze (co za tym idzie cena ryby odłowionej w ten sposób jest niższa) człowiek niszczy ogromne powierzchnie raf koralowych. Ryby najczęściej wystraszone widokiem płetwonurka nie uciekają przed siebie, ale chowają się pod koralowcami lub pomiędzy ich szkieletami. W momencie uwolnienia substancji chemicznej ryby drętwieją na okres kilku minut i wraz z prądem są wynoszone z pomiędzy szkieletów koralowców – płetwonurek w łatwy sposób je wyłapuje, natomiast koralowce w tym miejscu całkowicie obumierają. Przyjmuje się, że na jedną schwytaną rybę metodą chemiczną przypada obumarcie ok 30cm2 rafy koralowej. Dlatego jednym z wielu celów firmy Reefguard jest nie tylko propagowanie piękna podwodnego świata i przenoszenie go do mieszkań czy firm, ale również pośrednio ochrona morskiego świata i szerzenie świadomości wśród wszystkich miłośników akwarystyki morskiej.

Zapraszam do współpracy
Przemysław Kwiatkowski